Granit

Granit jest magmową skałą głębinową, której głównymi składnikami są najczęściej skalenie, kwarc i biotyt. Powstaje przede wszystkim wskutek procesu krystalizacji magmy lub pod wpływem tzw. procesów granityzacji - przeobrażenia w granit skał o różnym składzie na dużych głębokościach, pod wpływem wysokiego ciśnienia i temperatury, jednak bez roztopienia tychże skał. Granit przybiera różne barwy, np. szarą, białoróżową, zieloną, czerwoną, czarną. Ze względu na łatwość otrzymania dużych bloków, cięcia i polerowania oraz bogatą i piękną kolorystykę używany jest w budownictwie jako kamień budowlany i dekoracyjny.

Marmur

Marmur jest skałą metamorficzną, powstającą przede wszystkim na skutek krystalizacji wapieni, rzadziej dolomitów. Od starożytności stosowany jako cenny materiał budowlany, rzeźbiarski oraz architektoniczny. Znane marmury wydobywa się w Carrarze we Włoszech i na chorwackiej wyspie Brač. Marmury wydobywa się przy użyciu różnych urządzeń tnących, nie stosuje się materiałów wybuchowych, gdyż prowadzą one do fake Cartier spękania skał i drastycznej redukcji bloczności złoża, co uniemożliwia wydobycie bloków na tyle dużych by pociąć je na płyty okładzinowe lub przeznaczyć na rzeźby. Marmury spękane i odpady z produkcji pełnowartościowego marmuru wykorzystuje się do produkcji lastriko lub grysu marmurowego. Marmury zbudowane z dolomitu są podstawą wytwarzania tabletek magnezu.

Spiek Kwarcowy

Jest to nowoczesny materiał występujący w płytach wielkoformatowych o wymiarach 300cm x 100cm x 0.3cm. To produkt w 100% ekologiczny, wykonany z naturalnych składników. Charakteryzuje się wysoką higieną powierzchni, dlatego nie wchodzi w reakcje z żywnością. Ponad to jest odporny na chemikalia i detergenty oraz mróz i ścieranie. Jego waga w porównaniu do granitów, czy marmurów jest znikoma, ponieważ na 1m2 produktu przypada 8,2kg. Spieki kwarcowe są dostępne w wielu fakturach i replica rolex kolorach dzięki temu są uniwersalnym materiałem oraz otwierają nową drogę w kamieniarstwie budowlanym. Ten niezwykle barwny i wytrzymały materiał można stosować jako okładziny ścian, posadzki, elewacje, blaty kuchenne czy elementy dekoracyjne.